Jump to content

Отрова за гълъби

Recommended Posts

Колеги,имам проблем с едни диви гълаби дето са се навъдили по тавана на блока ни и комшиите ги хранят .......отърване няма.Прозорците ми са целите в лайна от тях.Ако се покажа с въздушната пушка да ги изчистя после ще си имам проблеми с разни пенсионери дето ги хранят.Че въпроса ми е следния :Ако някой знае някъква отрова дето мога да им приготвя или да купя нека ми помогне.

Благодаря ви предварително.

Качи се на тавана и запуши дупките така те щте потърсят убежиште в съседен блок,по разумно е отколкото отровата, и си траи че незнам каде ше те заврът някои колеги.

И у нас имаше такъв проблем само,че живееха на терасата и бяха свикнали с нас лятото като седеше вратата отворена влизаха и си ходеха из апартамента като у тях един ден намерих яице под дивана :bira: и след това гръмнах единия и другия изчезна след време.

сложи им отрова за мишки, май имаше една, която е житни зърна с отрова, но да не мирише на мърша после

Колеги,имам проблем с едни диви гълаби дето са се навъдили по тавана на блока ни и комшиите ги хранят .......отърване няма.Прозорците ми са целите в лайна от тях.Ако се покажа с въздушната пушка да ги изчистя после ще си имам проблеми с разни пенсионери дето ги хранят.Че въпроса ми е следния :Ако някой знае някъква отрова дето мога да им приготвя или да купя нека ми помогне.

Свари жито в солена вода и си решаваш проблема.

Здравейте и аз имам такъв проблем моля за инфо. Като си пия кафето понякога ми го правят с гарнитура. Поздрави

Вържи си добермана на тавана да те пази от гълъбите.Какви хора сте не мога да разбера един преди време стреляше по лястовици сега тровите гълъби пълни простотии.Пусни една котка на тавана и не се занимавай с глупости.

Не ги трови знаеш ли какво мезе са ??? ............ Само качествено вино да имаш. :)

До колкото знам месото на гълъбите в градовете поема много олово и е отровно.

влизаш вечерта на тавана, с един чувал и го пълниш с гълъби, и после на другия ден ги мяташ във фурната, няма да сажеляваш

Как ще ги тровиш акъл имаш ли?

Дай си координатите номера на блока и входа и гледай къв сеир ще падне като се изсипе цялата дружинка...

Само да нямаш ядове с комшиите после!

Ако ти трябват рецепти за готвенето на гълъбите само се обади! :spiteful:

• 1 month later...

Соколът скитник и ястребът кокошкар са най-голямата отрова за гълъбите,но за момента ще трябва да намериш по-разумно решение от творенето на гълъбите,защото след това е възможно да станат плачка на хищници,сред които най-вероятно грабливи птици,които следователно също ще бъдат отровени,ако разбираш за какво говоря.Прави всичко друго,не използвай отровни вещества с такива цели.Малце се отклонихме от темата,ама да спомена,че в Лондон,в Дубай и на доста други места по света грабливите птици се използват за контролиране популациите на гълъби,скорци и други животинки,така че скоро очаквайте пдобни практики и у нас.

Свари жито в солена вода и си решаваш проблема.

И какъв ще е ефекта---ако солта е готварска йодирана няма да боледуват от гуша! :p

Соколът скитник и ястребът кокошкар са най-голямата отрова за гълъбите,но за момента ще трябва да намериш по-разумно решение от творенето на гълъбите,защото след това е възможно да станат плачка на хищници,сред които най-вероятно грабливи птици,които следователно също ще бъдат отровени,ако разбираш за какво говоря.Прави всичко друго,не използвай отровни вещества с такива цели.Малце се отклонихме от темата,ама да спомена,че в Лондон,в Дубай и на доста други места по света грабливите птици се използват за контролиране популациите на гълъби,скорци и други животинки,така че скоро очаквайте пдобни практики и у нас.

И за това има рецепта---взима се една супена лъжица Ланат смесва се с 80-100гр. свинска мас,намазва се гълъба по врата с получената смес и се вдига да лети!

След няколко минути гълъба пада заедно със сокол скитник или ястреб кокошар така ,че с един изстрел два заека! :p

Колега,пробва ли моята рецепта?

Със сигурност действа! :D

Тамън утре сутрин ша ходя за патрони за 16-ката, за големи фъркати.

Ястреби, соколи и сяква такава гад, че като разхождам песовете да

има сопааа :D :D Мале мале, падат като круши :D

Ама има и още и още. Ша зема повече патрони :D

грабливите птици се използват за контролиране популациите на гълъби,скорци и други животинки,така че скоро очаквайте пдобни практики и у нас

Аз па регулирам популацията на грабливите птици и то доста добре. Направо

мамичката им разплаквам, че тия гълъби дето са ми ги изяли са на цената на

едно читаво Бенели :D

Edited by mitkomitashki

Най голямата глупост ще е ако развъдят соколи и кокошкари-знаеш ли тая година колко кокошки ми заминаха от една такава гад-точно 5.В Лондон нема кокошки ама тука има.........

Читавото ти Бенели не струва колкото живота на никоя граблива птица,ти също!Весела Коледа,колега!Продължавай да се заяждаш!

Читавото ти Бенели не струва колкото живота на никоя граблива птица,ти също!Весела Коледа,колега!Продължавай да се заяждаш!

Камене тез твойте колеги са много малко информирани за хищните птици.. Може-би трябва да им поубясним малко защо не трябва да се стреля по хищните птици.. И как вредят те (макар че това не е много вярно и не може да бъде причина за тяхното изтребване.. ) .

С колегите сме се опитвали 100пъти да водим човешки диалог,но те са като глухари,знаят си своята песен и чужда не чуват.Някой ден,когато имам птица с документи,с удоволствие ще се видя с въпросните хора на приказка,пък може и на поле,сигурен съм,че тогава ще си променят вижданията.

С колегите сме се опитвали 100пъти да водим човешки диалог,но те са като глухари,знаят си своята песен и чужда не чуват.Някой ден,когато имам птица с документи,с удоволствие ще се видя с въпросните хора на приказка,пък може и на поле,сигурен съм,че тогава ще си променят вижданията.

Е.. Със сигурност.. Тогава и ако някой има проблем с гълъбите можеш да му помагаш.. :D

А не се притеснявай може и без документи да я гръмна :) чак па да сме толкова официални....

Ами вземи си котка :bulgar: