Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

ТРОФЕИ ОТ ХИЩНИЦИ

Recommended Posts

• Replies 138
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

така, горе-долу мисля да изглеждат на стената. има още малко работа по-тях...

ето част от моята колекция

Аз трофей нямам но тези двамата имат калпаци от скалпове на чакали Баща ми каза че е много студено (вчера) и не можем да оставим юрдеците да им замръзнат главиците , една гонка и хоп два калпака

Posted Images

Мерси,но един приятел ми каза че чист перхидрол няма да намера,а да пробвам с кислородна вода.

Колко време да престои черепа в перхидрола.

Отиди във аптеката попитаи нямя нячин да нямя перхидрол кислородната вода е разтвор на перхидрол и със нея става

само ча по бавно затова си вземи перхидрол а колко време да престои ти си преценяваш докато стане снежно бял

внимаваи при работа дане попада от разтвора по кожата ако се случи това измиване с вода

след като се е избелил трофея го измиваш с вода успех

• 3 weeks later...

Колега този трофей от мечка е или от вълк.

От вълк оценен в горското 38.5 точки по cci.

• 3 weeks later...

Ето и един от мен....

post-1714-0-19930700-1319614617_thumb.jpg

post-1714-0-13531900-1319614647_thumb.jpg

post-1714-0-26404600-1319614659_thumb.jpg

• 3 weeks later...

Някой на "ти" с химията и математиката да реши задачката:1л 30% перхидрол,колко дестилирана вода му е нужна за да стане 6-8% разтвор.?

Някой на "ти" с химията и математиката да реши задачката:1л 30% перхидрол,колко дестилирана вода му е нужна за да стане 6-8% разтвор.?

Здрасти,

+ 4л дестилирана вода - 6% разтвор;

+ 3.75л дестилирана вода - 8% разтвор;

Успех!

Vв=Vн*P*((C1/C2)-1) Vв-обем на водата с която ще разреждаме в мл. Vн-начален обем на перхидрола,киселината и т.н. в мл. P-началната плътност на перхидрола,киселината и т.н. (взима се от таблица,за перхидрола е 1,11 ) C1-начална концентрация на перхидрола,киселината и т.н. в % C2-крайната концентрация,която искаме да получим на перхидрола,киселината и т.н. в %

това намерих аз след задълбоченото ровичкане из интернет и учебниците.

Vв=Vн*P*((C1/C2)-1) Vв-обем на водата с която ще разреждаме в мл. Vн-начален обем на перхидрола,киселината и т.н. в мл. P-началната плътност на перхидрола,киселината и т.н. (взима се от таблица,за перхидрола е 1,11 ) C1-начална концентрация на перхидрола,киселината и т.н. в % C2-крайната концентрация,която искаме да получим на перхидрола,киселината и т.н. в %

това намерих аз след задълбоченото ровичкане из интернет и учебниците.

Що ще го разреждаш?-този череп по горе е стоял 24 часа в 30% и виж колко добре се получи.

Да и аз така ги избелих в 30%,но когато питах за разреждането ми бяха напълнили главата с глупости,че 30% перхидрол ако стои черепа дълго/примерно 10 часа/ ще повреди коста.Няма никакви ядове,30% е бързо,лесно,....и бяло.Но доста се рових и понеже формулката е универсална реших да я споделя,на някой някога може да потрябва.

Vв=Vн*P*((C1/C2)-1) Vв-обем на водата с която ще разреждаме в мл. Vн-начален обем на перхидрола,киселината и т.н. в мл. P-началната плътност на перхидрола,киселината и т.н. (взима се от таблица,за перхидрола е 1,11 ) C1-начална концентрация на перхидрола,киселината и т.н. в % C2-крайната концентрация,която искаме да получим на перхидрола,киселината и т.н. в % това намерих аз след задълбоченото ровичкане из интернет и учебниците.

Явно съм допуснал грешка. Извинявам се!

ааа няма проблеми,аз просто се захванах да го намеря научно колко е.Сигурен съм,че и твоята пропорция ще свърши работа.Наслука.

• 2 months later...

Навън сняг, аз дремя в нас и се чудя кви теми да чета стари, нови...

Айде и от мен - черепът е от третата ми вълчица - 4-годишна, точно 30 килограма, на третата снимка е кожата на първата ми вълчица - 2-годишна, 26 килограма

Edited by don_stefano

Ей тука се мъча с черепа на втората вълчица...за първи път обработвах череп и малко зор видях, ама мерак...

Аз трофей нямам но тези двамата имат калпаци от скалпове на чакали :)

Баща ми каза че е много студено (вчера) и не можем да оставим юрдеците да им замръзнат главиците , една гонка и хоп два калпака :)

post-12384-0-04654500-1327830645_thumb.jpg

Edited by Емил Радев
  • 3 weeks later...

Ето го и моя единствен трофей от чакал, самостоятелно направен:

arx1329304811t.JPG

bwy1329304859w.JPG

• 5 months later...