Jump to content

Най-добри патрони 22 калибър?

Recommended Posts

Колеги споделете вашите впечатления за патрони 22 калибър LR! От кои сте най -доволни....кои правят най-добри групи и т.н.!!Какво оръжие 22 калибър ползвате и на кои муниции сте се спряли !

• Replies 324
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Аз стрелям с три вида патрони :1- Federal amerikan eagle -40gr. за лов 60 / 70 метра без пропуск. 2- Dynamit Nobel 22lr -Pistol -40gr. за стрелба

Ето нещо и от мен.Темература 29 градуса вятър променлив 3-6м/с.мишената много мърдаше от вятъра.Сравнение на боеприпаси за груираност.Оръжие Аншуц-54 мач.Разтояние 60 метра.Мишената е формат А4.

Хубав патрон,прецизен,перфектен за стрелба за удоволствие,почти никакъв звук от изстрела....

Posted Images

Колега, аз Рюгер 10/22 полуавтомат и съм пробвал с нея повечето хвалени и известни патрони намиращи се в страната CCI (stinger, velositor) Geco, Remington, winchester.. но от всички за моята пушка най-добри се оказаха селиер и билот (S&:cool: HP,HV, тоест кух връх, повишена скорост... дo 100m са добре даже доста добре стингърите се пръскат много макар наистина да са силни, а другите са тежки и падат долу... чел съм много мнения ...но аз така мисля съдейки по практиката ми с тази конкретна пушка...

Колега, аз Рюгер 10/22 полуавтомат и съм пробвал с нея повечето хвалени и известни патрони намиращи се в страната CCI (stinger, velositor) Geco, Remington, winchester.. но от всички за моята пушка най-добри се оказаха селиер и билот (S&:cool: HP,HV, тоест кух връх, повишена скорост... дo 100m са добре даже доста добре стингърите се пръскат много макар наистина да са силни, а другите са тежки и падат долу... чел съм много мнения ...но аз така мисля съдейки по практиката ми с тази конкретна пушка...

Чувал съм добри отзиви за Стингер,макар че май вече ги няма на пазара(спрели са вноса) а иначе аз взех На Федерал!Още не съм ги пробвал,но със сигурност ще експериментирам и с други за да видя моята Бърно към кои ще има Афинитет!:D

велоситор е следващия модел на фирмата ССІ след стингър и е уж малко по-силен , но общо взето е същата работа... стрелял съм и с 2та модела... пробвай може при болтовите пък да е по-добър, то е почти магнум ... при мен идват твърде силни, бързо губят скорост след 100м и лесно се отклоняват и като цяло трудно се прави група, ама пробвай , за всяка пушка е различно...

Чувал съм добри отзиви за Стингер,макар че май вече ги няма на пазара(спрели са вноса) а иначе аз взех На Федерал!Още не съм ги пробвал,но със сигурност ще експериментирам и с други за да видя моята Бърно към кои ще има Афинитет!:D

Аз вярно моята пушка я имам от скоро,ТОЗ-8М,ама стрелям със федерали и съм много доволен,вси4ки мои познати ползват този боеприпас.Не съм снаиперист,но стрелях на 120м със механи4ния мерник по 1/2 шише от мин.вода(около 20см на висо4ина)вси4ки куршуми бяха на ватре,около 7см група.оба4е вятърът много им влияе.

Здравей колега, парво имах Remington mod. 597 полуавтомат с далжина на цевта 50 см и микро канали. От всички патрони бях пробвал, но най-очораван бях останал от патроните на фирма CCI както от Stinger-a така и от Velocitor-a но най-много ми харесаха Mini magmonite. Продадох пушката по простата причина, че беше пулуавтоматична и при този малкия патрон доста му се отразяваше. Сега си купих пак 22 lr но тозипат болтова Тоз 18, сащо опитах всичко но и този пат сащото, CCI mini magmun. Днеска ходих да си прострелвам пушката защото имах самнения че е мраднала, но нищо и нямаше и на 50 метра капачка от бира си я улучвам почти всеки пат. Мой познат е голям фен на Norma-та при големите калибри и си купи карабина 22 lr и саответно пак на Norma се спря, но като постреля малко и веднага обарна на CCI, но на него му хареса Stinger-а и сега само с такова стреля.

Поздрави: Malkiq lovez

Колега знаеш ли къде предлагат все още Stiger?МОята пушка е болтова и причината да избера такава , че така или иначе боеприпасът не е мощен и не исках да губя от енергията на патрона при автоматичните карабини с този калибър!

За Брно щом е сигурно ще мога да ти помогна, макар, че всяка пушка си има предпочитания и трябва да опиташ с всички видове патрони, които ти попаднат. Аз съм най-доволен от Федерал 711b, в САЩ ги купувам на едро от една верига спортни магазини като Федерал 714 и излизат 2 пъти по-евтини. Казвам ти ако видиш в България 714 да не се чудиш, в сайта на федерал ги няма. Със 714 редовно правя групи от 8мм на 50м, 5 изстрела с много видове флоберки - Брно2, ново ЧЗ 452, Kimber докато с много от скъпите патрони: Eley Ultimate EPS, RWS R50, Norma такава група не става.

CCI по принцип са хубави, само дето GreenTag в чешките пушки нещо не работи. Стингера не е за точна стрелба освен ако не стреляш по дребен дивеч и си си настроил отиката за 100м, така няма да имаш голямо превишение на 50м, но пък след 100 метра енергията им бързо става като на стандартноскоростните. Ако искаш да стреляш с мощни патрони, по-добре с Велоситор.

Избягвай Ремингтон, особено Тъндърболт. Тъндърболта на много флоберки се отразява зле - намазва така яко цевта с олово за нула време, че куршумите почват да летят обърнати настрани. Виждал съм как на пистолет Валтер P22 само от 10 патрона цевта му заприлича на ръждива тръба отвътре от такива патрони и започна да плюе куршумите, а от дулото му се подадоха ивици олово.

За Брно щом е сигурно ще мога да ти помогна, макар, че всяка пушка си има предпочитания и трябва да опиташ с всички видове патрони, които ти попаднат. Аз съм най-доволен от Федерал 711b, в САЩ ги купувам на едро от една верига спортни магазини като Федерал 714 и излизат 2 пъти по-евтини. Казвам ти ако видиш в България 714 да не се чудиш, в сайта на федерал ги няма. Със 714 редовно правя групи от 8мм на 50м, 5 изстрела с много видове флоберки - Брно2, ново ЧЗ 452, Kimber докато с много от скъпите патрони: Eley Ultimate EPS, RWS R50, Norma такава група не става.

CCI по принцип са хубави, само дето GreenTag в чешките пушки нещо не работи. Стингера не е за точна стрелба освен ако не стреляш по дребен дивеч и си си настроил отиката за 100м, така няма да имаш голямо превишение на 50м, но пък след 100 метра енергията им бързо става като на стандартноскоростните. Ако искаш да стреляш с мощни патрони, по-добре с Велоситор.

Избягвай Ремингтон, особено Тъндърболт. Тъндърболта на много флоберки се отразява зле - намазва така яко цевта с олово за нула време, че куршумите почват да летят обърнати настрани. Виждал съм как на пистолет Валтер P22 само от 10 патрона цевта му заприлича на ръждива тръба отвътре от такива патрони и започна да плюе куршумите, а от дулото му се подадоха ивици олово.

Благодаря колега!!Ще опитам всички марки които и другите колеги препоръчват! :rolleyes:

Аз бих препоръчал Wolf МТ, много са то4ни. Също така CCI мини магнум не са лоши. Единственото нещо е 4е не знам дали Wolf МТ се продават в БГ...

В България Wolf Match Target са SK Jagd Standard Plus, a Wolf ME (match extra) са SK Match.

Минимаг наистина са добри почти във всяка пушка, обяснявам си го с по-дебелата им периферия, дори в някои пушки се усеща съпротивление при затваряне.

В България Wolf Match Target са SK Jagd Standard Plus, a Wolf ME (match extra) са SK Match.

Минимаг наистина са добри почти във всяка пушка, обяснявам си го с по-дебелата им периферия, дори в някои пушки се усеща съпротивление при затваряне.

Бъчи, тия напушени патрони / минимагнумите на CCI / хвърчат във всички посоки напред, само не и точно в целта :good: .Ако колегата иска да стреля точно по добре е да се ориентира към патрони с околозвукова /даже подзвукова/ скорост. Потрони бол. Може да пробва групираността и да си подбере подходящия.

Пък и ако не стреля по големи добитъци, нормалния патрон трепе зайците на място. Иначе често бягат умрели.Забелязал съм го от лова при добрите стари бракониерски времена.

Колеги споделете вашите впечатления за патрони 22 калибър LR! От кои сте най -доволни....кои правят най-добри групи и т.н.!!Какво оръжие 22 калибър ползвате и на кои муниции сте се спряли !

Иво,всяка пушка си иска своите патрони.Зависи от дължината на цевта и стъпката на нарезите-универсални патрони ,няма .Аз имам ТОЗ-8М,с български бия гуггулици игривяци на кацнало/само на високо,не на пита/,поради дебелата цев звука е по слаб от въздухарката.За лисици ползвам STINGER,кух връх,помеднени и съм страшно доволен .Имам и финландски LAPUA,но не съм ги пробвал на дивеч.А руските ОХОТНИЧЬИ са доста мощни и с тях пада и чакал но след като ги направя експанзив.Цепя на кръст върха/руски чалъм/Имай предвид,че МК пушката по принцип е ефективна до 50-75 м.,така че не бива да се увличаме на по големи дистанции ,мини магнуми и др.такива .

Младене, ТОЗ 8 М не беше ли една спартна пущка с бая дълга цев? Ако е така, ниският звук идва от доста по- малкото дулно налягане. Още повече, българските патрони са със слаб заряд. Ама когато запалят бият групирано.И аз същото говоря: по-ниска скорост =по-висока точност.

Иво,всяка пушка си иска своите патрони.Зависи от дължината на цевта и стъпката на нарезите-универсални патрони ,няма .Аз имам ТОЗ-8М,с български бия гуггулици игривяци на кацнало/само на високо,не на пита/,поради дебелата цев звука е по слаб от въздухарката.За лисици ползвам STINGER,кух връх,помеднени и съм страшно доволен .Имам и финландски LAPUA,но не съм ги пробвал на дивеч.А руските ОХОТНИЧЬИ са доста мощни и с тях пада и чакал но след като ги направя експанзив.Цепя на кръст върха/руски чалъм/Имай предвид,че МК пушката по принцип е ефективна до 50-75 м.,така че не бива да се увличаме на по големи дистанции ,мини магнуми и др.такива .

Бай Младене наясно съм че всяка пушка си иска своят боеприпас....затова и аз ще експериментирам с различни!Благодаря Ти за споделения опит и съветите!Стингерите от къде ги купуваш,че чух нямало внос вече?

Какво ще рече по -ниска скорост?Скорост в порядъка на 330-360м/с?До колкото ми е известно скорост над тази води до разсейване ,а и от по големия заряд оловото омеква и се наслагва в цевта което пък води до рязко снижаване на точността?

Какво ще рече по -ниска скорост?Скорост в порядъка на 330-360м/с?До колкото ми е известно скорост над тази води до разсейване ,а и от по големия заряд оловото омеква и се наслагва в цевта което пък води до рязко снижаване на точността?

От този порядък е скоростта. Спортните патрони са също с тази скорост и не случайно. А оловото не омеква от по-големия заряд. просто при по-висока скорост расте триенето на куршума в цевта и ако не е достатъчно твърд се отлагат частици олово. При всеки следващ изстрел все повече. Затова куршумите с висока скорост имат мантия от мед или мека сплав. Стингерът, който аз изобщо не харесвам пък е помеднен и слоят е доста дебел.

имам CZ 452 ZKM с муфа и съм стрелял с най - различни марки и модели патрони , но най - доволен от страна на точността съм от CCI - minimagnum вече се предлагат и с кухи върхове , а относно поразяващия ефект най - добри според мен си остават STINGER отново на CCI - те са усилени (единствения модел на който самата гилза е по дълга с 2 мм) и животни до 70-80 кг. нямат никакъв шанс.

Ти разбирасе не ми се доверявай на сляпо а пробвай и сам прецени , 22 LR са най - евтините патрони така,че можеш да си позволиш да пробваш много варианти

НАСЛУКА!

имам CZ 452 ZKM с муфа и съм стрелял с най - различни марки и модели патрони , но най - доволен от страна на точността съм от CCI - minimagnum вече се предлагат и с кухи върхове , а относно поразяващия ефект най - добри според мен си остават STINGER отново на CCI - те са усилени (единствения модел на който самата гилза е по дълга с 2 мм) и животни до 70-80 кг. нямат никакъв шанс.

Ти разбирасе не ми се доверявай на сляпо а пробвай и сам прецени , 22 LR са най - евтините патрони така,че можеш да си позволиш да пробваш много варианти

НАСЛУКА!

Лелееееееееееее

Тия от CCI ако знаят, че с техните патрони свиткаш 70-80 килограмови животни, рекламно лице ще те направят!

Лелееееееееееее

Тия от CCI ако знаят, че с техните патрони свиткаш 70-80 килограмови животни, рекламно лице ще те направят!

Колега аз съм твърдо за ССI и много ме е яд че Стингърът изчезна от магазините аз предпочитам по-сериозни калибри но при определени условия на лов доста едрички животни са предали богу дух от тези патрончета

Естествено ще пада голямо пукане!:good: Аз затова и държах пушката ми да е 22 ЛР а не магнум поради значително по ниската цена на патроните! Благодаря за мнението!Успех в лованата страст!

Колега аз съм твърдо за ССI и много ме е яд че Стингърът изчезна от магазините аз предпочитам по-сериозни калибри но при определени условия на лов доста едрички животни са предали богу дух от тези патрончета

Опитай Велоситор. Той пак е на омразната ми фирма, но според това, дето съм пробвал е по-наред от Стингера. Най малко теглото на куршума е нормално. Стингерът е лек и къс и ако задълбаем малко в материята балистичният му коефициент е нищожен. Затова си губи бързо скоростта. А при прехода от свръхзвукова към дозвукова скорост на куршума/ проектила, казано по изтънчено/ хич не му става готино.

И аз пуцам високоскоростни патрони, но на Диномит нобел. Спортни R-50 пак на същата фирма.Лапуа също. Това на лов. За кеф каквото ми падне, включително български.

Разликата между европейските и американски патрони е в точността на изработка, на дозиране най вече. Едните /разбирай европейците/ го могат доста повече от другите. Те затова американските патрони са жълти стотинки на световния пазар, а че се продават толкова скъпо тук е друг въпрос.

Младене, ТОЗ 8 М не беше ли една спартна пущка с бая дълга цев? Ако е така, ниският звук идва от доста по- малкото дулно налягане. Още повече, българските патрони са със слаб заряд. Ама когато запалят бият групирано.И аз същото говоря: по-ниска скорост =по-висока точност.

Прав си-64 см. ,еднозарядна цевта-20 мм.Аз си изработих и предпазител/щатната ,няма/А скроста не бива много да превишава звуковата/330м/сек/На онова момченце Викторчо от Софето,да трепе 70-80 кг.эурли,обаче около Шератон.Нищо лично,както се казва в неговите филми.Ще дойде време и ще улегнеш,мойто момче,не се обиждай на пенсията.

Стингър-а сваля мъжки лопатар от 150м,продуха му белия дроб и заседна в отсрещното ребро,но го счупи.Яко патронче си е,пък и доста точене с Бръно 2

Стингър-а сваля мъжки лопатар от 150м,продуха му белия дроб и заседна в отсрещното ребро,но го счупи.Яко патронче си е,пък и доста точене с Бръно 2

Любчо,избягвай да гърмиш по лопатари с тия играчки моето момче.Веднаж може и да падне,но в останалите 20-30 -зян и храна за чакали.Има едно понятие при истинските ловци,и то се нарича ЛОВНА ЕТИКА .Животното най-добре е да умре веднага .А за кеф си пуцай по мишени .