Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Най-добри патрони 22 калибър?

Recommended Posts

• Replies 324
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Аз стрелям с три вида патрони :1- Federal amerikan eagle -40gr. за лов 60 / 70 метра без пропуск. 2- Dynamit Nobel 22lr -Pistol -40gr. за стрелба

Ето нещо и от мен.Темература 29 градуса вятър променлив 3-6м/с.мишената много мърдаше от вятъра.Сравнение на боеприпаси за груираност.Оръжие Аншуц-54 мач.Разтояние 60 метра.Мишената е формат А4.

Хубав патрон,прецизен,перфектен за стрелба за удоволствие,почти никакъв звук от изстрела....

Posted Images

Какви са твоите изводи

селера разпроби двойната оградна ламарина а уинчестъра неможа.Неможеш ли да разбереш?

Не от тази гледна точка ами при попадение в животно тоест кой от двата ще има по голям стопиращ ефект

http://www.sellier-bellot.cz/rimfire-detail.php?ammunition=16&product=163&rimfire=1 Колега разбира се че селербелота.То си е абсолютен за лов боеприпас с тъп връх.При попадение отдава енергията си отведнъж от колкото до другите с остър (заоблен)връх които първо проникват и по бавно отдават енергията си с продължителното си проникване.

Мисля, чувах че Дайкан са вносител, но не съм проверявал тази информация, а и в сайта им нищо не се казва по въпроса. Отдавна се каня да се разтърся за Елей от по-висок клас, но все не остава време, особено сега в ловния сезон.

Поздрави и наслука!

Питай Гари , дали няма да може да ти помогне за Елея. Беше споменал нещо преди.

Дайкан са вносители ма на други марки :rolleyes:

Значи паметта ми изневерява... Карай, не е за сефте :D .

Поздрави и наслука!

Ми то просто всичко ,ма въпрос на инфо. АрмадаЯне - съчми, другото на марката при друга фирма а това кой се прави на главен е друга тема :rolleyes:

Абе имах пред вид ,че докато ти написах името и се появи. :)

Ама и така става. ;)

Мисля,че не ме лъже и мен паметта , като те свързах със спортните "Тенекс"?

Ми то просто всичко ,ма въпрос на инфо. АрмадаЯне - съчми, другото на марката при друга фирма а това кой се прави на главен е друга тема :rolleyes:

Ше я открием и нея - тая "другата" фирма.

Поздрави и наслука!

• 2 weeks later...

Здравейте колеги, тука намерих (за мен :) ) интересна информация за 22LR

http://www.chuckhawks.com/ammo_roundup_22LR.htm

• 4 months later...

Привет колеги,

моля за информация:

... тази седмица купих от тези патрони (STINGER_бяла гилза), но гилзата е по-дълга с няколко .mm и не влиза до край в патроника.

Както се вижда, пише .22LR, но...? Първо ме достраша, но с малко повече сила, успях да затворя затвора. За изстрел не събрах смелост. Патрона се изважда без трудност, но се виждат "следи" в предната част на гилзата.

Та на въпроса мога ли да стрелям спокойно, без да има последици за пушката (cz 452_.22LR)?

Благодаря!

post-14410-0-11475700-1301256175_thumb.jpg

Edited by gogi4

Привет колеги,

моля за информация:

... тази седмица купих от тези патрони (STINGER_бяла гилза), но гилзата е по-дълга с няколко .mm и не влиза до край в патроника.

Както се вижда, пише .22LR, но...? Първо ме достраша, но с малко повече сила, успях да затворя затвора. За изстрел не събрах смелост. Патрона се изважда без трудност, но се виждат "следи" в предната част на гилзата.

Та на въпроса мога ли да стрелям спокойно, без да има последици за пушката (cz 452_.22LR)?

Благодаря!

................нямате проблеми.............при стингера гилзата е по дълга с 2 мм за да побере по-големия заряд барут...........пушката ви е с двойно заключване,което става и за по-мощни патрони.............необходимо е по-рязко зареждане............ :)

................нямате проблеми.............при стингера гилзата е по дълга с 2 мм за да побере по-големия заряд барут...........пушката ви е с двойно заключване,което става и за по-мощни патрони.............необходимо е по-рязко зареждане............ :)

Благодаря за отговора!

п.п.(за това ставаше дума, и не е ли опасно при "по-рязко" зареждане да се възпламени капсула)?

post-14410-0-01439900-1301295661_thumb.jpg

Edited by gogi4

Колеги а не се ли наблюдава врязване на куршума в нарезите освен че предния край на гилзата се деформира и част от гилзата влиза в цевта.

Колеги а не се ли наблюдава врязване на куршума в нарезите освен че предния край на гилзата се деформира и част от гилзата влиза в цевта.

... не, общата дължина (гилза+куршум) е нормална, т.е. куршума не "влиза" по-навътре в цевта. Това го има при гилзата, която е по-дълга от леглото на патронника. Не съм правил измервания, говоря от опит (нормален натиск с ръка при поставяне на СТИНГЕР-а в патронника, се усеща как гилзата "запира", а патрончето не е прибрано напълно).Т.е. тя преминава "границата" и по нея се виждат следи от това.

• 8 months later...

Темичката назад ама .... Някой да знае къде във Варна има CCI Velositor .22lr ?

В Дракончето имаше , звънни и питай.

Г-н. Панев колко години сте в ДАНС ? :D Направо ще ида след работа - близо ми е :)

Благодаря !

ако се отнася за 22 лр само ремингтон или ако си намериш има едни с месингова гилза на заво 10, мн им здраве на другите, имам наблюдения, да нямам нарезно ама като ученик в техникума съм стрелял имахме един спортуваше биатлон и стреляхме мн с него , вуждал съм 22 кал с 10 мм гилза за тренировка до 25 метра , ако бъркам нека някой ме поправи