Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Патици и гъски,,..идват ли?

Recommended Posts

Днес бях на лов из софийските блата. Видях 2 ята прелетни патици(клопачи). В едно ято имаше около 25-30 патици. Колегите по морето могат да ги очакват другата седмица. Аз се отсрамих ето с това:

post-15421-1223816748_thumb.jpg

Edited by Bey
  • Replies 501
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Днес моята бара се отчете отново! Пробвах едни РМС, №7 и 1/2,водят ги спортни, трапови, испански на РИО, 35 гр. Патиците отлетяха с две по-малко.Добър патрон за не големи дистанции.Бръз, почти не изис

Кои точно острови имате,с/у кои населени места са?????? А дали ще се ловува на юрдек местен или прелетен,......ще се решава тази седмица,,,,,..... Прелетния се различава по това ,че е мнооого на бро

честито колеги,гъските вече са ТУКА!От два дена вече прелитат над Добруджата!

Posted Images

Благодаря на колегата Насо (може ли в зелето да се постави и малко сланинка ) ?

Колеги дайте още рецепти . :pardon:

Любимата рецепта на баща ми:патица с кисело зеле,подпряна с 2 кървавици от страни :blowjobow3:

Днес бях на лов из софийските блата. Видях 2 ята прелетни патици(клопачи). В едно ято имаше около 25-30 патици. Колегите по морето могат да ги очакват другата седмица. Аз се отсрамих ето с това:

от твойта уста в божийте уши.....

Колеги,интересува ме някой знае ли къде продават свирка за привличане на зеленоглава патица.Във ибеи има хиляди и са много евтини но с доставката се оскапяват пак и е по сложно.Ако знае някои къде има и каква е цената ще съм много благодарен.

Колеги,интересува ме някой знае ли къде продават свирка за привличане на зеленоглава патица.Във ибеи има хиляди и са много евтини но с доставката се оскапяват пак и е по сложно.Ако знае някои къде има и каква е цената ще съм много благодарен.

Медичи гр Ямбол. Мисля по 20 лв.

Любимата рецепта на баща ми:патица с кисело зеле,подпряна с 2 кървавици от страни :)

Забрави червеното вино. Най-добре е мавруд. Въпреки че французите пият само бяло вино с птиче месо.

:)

Ако имате повечко патици ударени можете да им изрежете гърдите... Става чудна пастърма.. ;) Бързо става и е доста вкусна :D

Колега опиши начина на приготвяне на тази пастърма . ;)

От 04.10.08г.,някоя снимчица.Все пак начесахме крастата...

На 04.10.08 и ние имахме слука с юрдека, но вечерта. Доволен съм стреляхме, видяхме и прибрахме, по някоя скромна бройчица. На 12.10.08 пак излезохме, но значително по слабо беше, а и времето беше хубаво. Дано скоро се радвижи тоя лов, че наистина е доста интересно и пада голяма стрелба придружена с много емоции, айде много слука на всички!

П.п. На мен ми върви с всякакъв вид алкохол слаб или по силен, червено - бяло вино, бира, ракия и др.

:)

Колега опиши начина на приготвяне на тази пастърма . ;)

Ами прави се като нормална пастърма само трябва да съобразиш времето за осоляване и тн.

Това е общо взето нищо сложно...

Идат, идат - даже са тук! Ето ги - на един от язовирите между Лом и Монтана! Ама са бдителни като диверсанти на гранична бразда . Видят ли дуло на пушка или обектив изчезват... Но ... ще видим!!!

post-11206-1224260760_thumb.jpg

В София-изток. При баджанака. Той ги храни цяла година...

Те са от полудивите, ама на снимка не личи :angry:

В събота три бърнета и една зеленоглава. В неделя същата бройка в същото съотношение.

Наслука на всички колеги.

post-16994-1224491799_thumb.jpg

Edited by columba
Забрави червеното вино. Най-добре е мавруд. Въпреки че французите пият само бяло вино с птиче месо.

Забравих го,че не пия :( Но щом си казал мавруд,мавруд да е :(

Забравих го,че не пия :D Но щом си казал мавруд,мавруд да е :D

Преди няколко дена ходих на язовира на мръкнало.Минаваха доста патици но на високо.След като се стъмни нападаха доста но не можеше да се вижда.Ударих само една

А комшиите не се ли сърдят като гърмиш от терасата?!?

Не много !

Аз съм на последния 11 етаж и като си направя гюме на балкона- направо ги чакам на прелет и пукам !

Преди няколко дена ходих на язовира на мръкнало.Минаваха доста патици но на високо.След като се стъмни нападаха доста но не можеше да се вижда.Ударих само една

Ри нас бяха кацнали в един изоставен рибарник над 50,но единия колега ходеше по дигата и беше забелязан от далеч,даже не можахме и да гръмнем,а иначе е пълно с бекасини...

Има ли някой от Съединение и наоколо , да каже какво е дереджето по чалтиците? Прибрани ли са, има ли оставени, има ли юрдеци?

По Дунав гъските идват днес ги чух :icon_thumright:

Вярно, току що прелетяха около 30-40 бр в близост до Дунав мост, но заминаха към Румъния