Jump to content

Патици и гъски,,..идват ли?

Share

Recommended Posts

колеги може ли някой да каже в София от къде се вжемат бележки за лов на патици накакви адреси на дружинки/телефони/

колеги може ли някой да каже в София от къде се вжемат бележки за лов на патици накакви адреси на дружинки/телефони/

А хубаво вино имаш ли ?

Сигурен ли си , че Елея са били 2/00? Какво точно пишеше на тях?

аве наистина, че тея патрончета са нещо нестандартни (като всичко великобританско). ако не се лъжа пишеше ВВ каквото и да значи това. за 2/0 ми ги продадоха, но бяха в полупрозрачни розови гилзи и съчмите си приличаха на такива. купувал съм си и 9 номер и си пишеше 9-ка, и едни които пише 6 1/2 (т.е. шест и половина) но нулите явно са с букви.

аве наистина, че тея патрончета са нещо нестандартни (като всичко великобританско). ако не се лъжа пишеше ВВ каквото и да значи това. за 2/0 ми ги продадоха, но бяха в полупрозрачни розови гилзи и съчмите си приличаха на такива. купувал съм си и 9 номер и си пишеше 9-ка, и едни които пише 6 1/2 (т.е. шест и половина) но нулите явно са с букви.

BB = 1/0. Патрона е предназначен за зимни условия и се държи добре, ама са само Минимагнум и Магнум. Та за това ги ограничавам щото пушлето ми е старо и не е магнум.

Учудих се просто щото знам ,че нямаше внесени 2/00. Иначе тия 6 1/2 за гълъб/гривяк са супер, не знам дали си ги пробвал. Имат много готино кашонче с дръжка, което съм го оставил в джипа и само сменям съдържанието от време на време.

georgi ,имам и дебело вино и дебело мезе за мен ще е удоволствие да почерпя на един лов/а може и без лов само да се почерпим и запознаем/

В събота излизах по р.Росица.Времето беше "хубаво", т.е. беше ветровито, но нямаше сняг. Въпреки това имаше около мен в разстояние на 100-на метра още 2-ма колеги. При цялото ми старание с мюретата и свирката, кацнаха само 3 и то близо до колегата по-надолу по реката.Той им гръмна веднъж и те излетяха към мен, но само едната мина на сгодно разстояние и това й беше грешката. След това нито се видяха, нито се чуха други юрдечки. Явно или кацат много късно, или все още няма масов зимен прелет. Но от друга страна се наблюдават големи струпвания сутрин.Това говори, че все пак има някакво движение или по-скоро концентриране на местната популация. С нетърпение очаквам падането на снега!

Днес по Дунав имаше страшен прелет, все едно валеше метеоритен дъж :) Свистяха кото снаряди, дано и за напред да е така :D

Къде е било това колега ? :D

Козлодуй.

при нас ги няма още по марица вчера бях минаха само 4 патици от 6,30 до 9 и това беше успех на колегите там кадето има и през празниците и през новата година

При нас още ги няма,и започвам да губя надежда дали изобщо ще има докато закрием ловаим :drinks:

ще дойдат не може да не дойдат - към 31 януари.......

Edited by hunt70

Като дойде сибирския студ към Киев, къде ще ходят- айде тука!

http://www.gismeteo.ru/map.htm?TEMP36.GIF

Само дето при такова време каквото е тука , ще летят като бомбандировачи високо.

Ама нищо поне ще ги виждаме. Че тъй като ги няма - съвсем зле.

Само дето при такова време каквото е тука , ще летят като бомбандировачи високо.

Ама нищо поне ще ги виждаме. Че тъй като ги няма - съвсем зле.

Че те винаги си летят така, поне на Пясъчник, където ходя. Само с обратен концентратор ги стигам. А за нивите край Съединение не знам кой кой да ми даде бележка.

Една година на стената имаше един зевзек, като се вдигнат гъските от водата, крещи: "Батарея, бронебойни и осколочни.... за-ре-ди! Внимание! Първа батарея...огън! Втора батарея....огън!" Ама точно синхронизираше, като минават над първите ловци и над вторите. :) В същото време печеше нещо, май наденички, на скарата и и пийваше сладко-сладко...а ние надървени, скрити , шъткаме си един на друг, гледаме на кръв...бам-бам-бам-бам-бам с автоматите...и след малко: "а, бе, дай малко патрони, че патрондаша се изпразни..." То тия гъски нямат наяждане на патрони... 8)

Емоция си е ловът на гъски. :drinks:

Еб*хти температурите ... днес в Якутск гледам -49 градуса, дърво и камък се пука!

post-1854-1230043278_thumb.gif

Edited by лисугер

Че те винаги си летят така, поне на Пясъчник, където ходя. Само с обратен концентратор ги стигам. А за нивите край Съединение не знам кой кой да ми даде бележка.

Една година на стената имаше един зевзек, като се вдигнат гъските от водата, крещи: "Батарея, бронебойни и осколочни.... за-ре-ди! Внимание! Първа батарея...огън! Втора батарея....огън!" Ама точно синхронизираше, като минават над първите ловци и над вторите. :) В същото време печеше нещо, май наденички, на скарата и и пийваше сладко-сладко...а ние надървени, скрити , шъткаме си един на друг, гледаме на кръв...бам-бам-бам-бам-бам с автоматите...и след малко: "а, бе, дай малко патрони, че патрондаша се изпразни..." То тия гъски нямат наяждане на патрони... 8)

Емоция си е ловът на гъски. :drinks:

Абе голямо голямо гърмене пада. :sufra:

ще дойдат не може да не дойдат - към 31 януари.......

Колега,ти ми вдъхна голяма надежда нямя що :drinks: