Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Дири дири и пак дири

Recommended Posts

Какво знаем и какво не за тази част от лова.

Ето от мен началото.

Много голямо животно личи по запретниците. Продължаваше да вали когато намерихме дирята. Въпреки, че беше пълна с вода според мен беше прясна.

16112007762tk8.th.jpg

Тук положението е същото !

16112007763rw9.th.jpg

А това е една и съща диря на различни места. Животното (някой се сещат какво е) мина покрай мен в един гъстак. Изтропа щото е голям и чух клоните които се удряха в неговите клони :clapping: . Избяга, нямах шанс.

11032007280ex2.th.jpg

ето го пак

11032007279lo0.th.jpg

съжалявам само че не съм сложил нещо за ориентир на големината.

другия път.

Наслука на всички.

Edited by TheBEAST
  • Replies 138
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Каквото и да е било, на зор е било .

:unsure: Ееееееее бе колеги,това е диря на бягаща сърна/сръндак/-200-процента

А това са май твоите следи от проследяването

Posted Images

От съображения за "сигурност" няма да кажа къде е снимана тази диря. :clapping: Само за инфо мъжки юмрук се побира в нея.

post-2778-1196865247_thumb.jpg

Абе и ние от две седмици сме на дири, вече ще почна да ги слагам в буркани че няма какво да ги правя толкова много,а пък може и малко черва да понапълня :good: и после ще ви каня на дирешко :good:

Абе и ние от две седмици сме на дири, вече ще почна да ги слагам в буркани че няма какво да ги правя толкова много,а пък може и малко черва да понапълня ;) и после ще ви каня на дирешко :good:

Що си мисля че в темата със суджуците си се отредил навреме.Май видях твои снимки там,на суджуците де. :D Можеш да ни поканиш на тях. :good:

Тази следа че има нещо живо в гората :good: от какво е

съръндак ??

малко е изрязах снимката защото беше повече от 100 кб

post-2174-1196950174_thumb.jpgТази диря е от лятото когато събирахме сливи. Добре,че беше минала рано защото щях да си изгубя помагачите. Цял ден се оглеждаха. Нямам представа колко е била голяма. Който разбира от следи на такова животно може да каже.
post-2174-1196950174_thumb.jpgТази диря е от лятото когато събирахме сливи. Добре,че беше минала рано защото щях да си изгубя помагачите. Цял ден се оглеждаха. Нямам представа колко е била голяма. Който разбира от следи на такова животно може да каже.

Няма база за сръвнение , така че никой не може да каже.

Но правилно сте се оглеждали щото ..... абе вицове много

Хубаво и обекта на дирята да се види :rolleyes:

А най-хубаво е обектът на дирята да виси във формата на подкова. Само не прекалявайте със сушенето, много кораво става мезето.

В нашето село никой не е виждал малка змия и малка мечка все са огромни!

Доста старичка е,затова не сте го видели...

В петък двама от колегите ми са обхождали района/като време през деня ще те излъжа/твърдят,че дирята я е нямало.

Съмнявам се да не са я видяли...но все пак :rolleyes:

В петък двама от колегите ми са обхождали района/като време през деня ще те излъжа/твърдят,че дирята я е нямало.

Съмнявам се да не са я видяли...но все пак :rolleyes:

Да не са го "прибрали" тия двамата "на топло" да не мръзне сиромашкото,гледам и само е било? :good:

Да не са го "прибрали" тия двамата "на топло" да не мръзне сиромашкото,гледам и само е било? ;)

;) Като нищо.

• 1 year later...

Ей това същество днес е имало смелостта да се разхожда пред нас. Това сигурно е така защото знае, че при нас е защитено :diablo:

post-1779-1255805215_thumb.jpg

Няма база за сръвнение , така че никой не може да каже.

Но правилно сте се оглеждали щото ..... абе вицове много

Гледай ти!Досега не бях влизал в тази тема,но защо ми се струва,че до дирята на баба меца има диря на сърна ,така че има място за сравнение--за който разбира от мечки разбира се.Аз .. :diablo:

Ей това същество днес е имало смелостта да се разхожда пред нас. Това сигурно е така защото знае, че при нас е защитено :diablo:
Да дойдем н гости само веднъж и ще го прибереме
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
В неделя някой се беше разходил рано рано преди нас

Що ще това дете босо в снега? Няма ли си къща? ;)

Edited by nmnnalov

Аз се бях виждал следи на диви свине ама на такова чудовище не бях срещал, за уточнение в близост имаше трапове по половин метър дълбоки, за жалост тях не ги снимах, но бях просто смаян. За уточнение патрона е в кал. 9,3х62 . За най-голямо съжаление следите бяха изходни, прасето е преминало през района ни, похапнало от царевичката ни и си е заминало по живо по здраво :drinks: .

post-8867-1258407429_thumb.jpg